Gerardroofs czy Metrotile?

Wielu osobom podobają się domy w stylu góralskim. Wykonane są z grubych bali, nie wymagają robienia ocieplenia czy elewacji. Drewno metrotile jest bardzo dobrym izolatorem ciepła, dlatego stawianie takiego domu ma sens. Można wybrać sobie odpowiedni projekt, który wielkością i kształtem będzie nam pasował do koncepcji. Nawet mała chata z bala wygląda bardzo dobrze, dlatego jeśli nie chcemy mieszkać w niej na stałe to może, chociaż postawmy sobie coś takiego na działce rekreacyjnej? Trzeba zlecić budowę takiego domu komuś, kto się na tym bardzo dobrze zna ahi roofing.

Wybór marki i firmy to nie lada wyzwanie, dlatego warto się zastanowić nad wyborem metrotile –  ahi roofing – gerardroofs, które oferują blachy dachowe w Polsce

Metrotile – Ahi roofing – Gerardroofs

Chodzi o to żeby konstrukcja była wykonana tak żeby to gwarantowało nam długoletnie użytkowanie. Taki dom metrotile wykonany z prawdziwego bala jest bardzo ciężki, dlatego przydaje się trwały fundament. Wtedy dom gerardroofs nie będzie osiadał i nie będzie z nim najmniejszych problemów nawet po upływie długiego okresu czasu.

Gerardroofs, Metrotile

Drewno na dom i blachy dachowe

Stare domy, które widzimy na wsiach zostały wybudowane z modrzewia, a nawet bardzo starej sosny. Taka sosna mogła mieć nawet sto lat. Widzimy, że te domy mają się w wielu przypadkach bardzo dobrze, mimo że zostały wybudowane sto lat temu, a bywają i jeszcze starsze. To pokazuje, że jeśli domy z bali są postawione z dobrego gatunku drewna to są w stanie wytrzymać o wiele dłużej niż dom murowany gerardroofs. Ważny jest nie tylko rodzaj drewna, ale przede wszystkim to, jaka jest jego wilgotność. Takie drewno ahi roofing zanim trafi do domu powinno przejść przez przemysłową suszarnie. Wtedy mamy pewność, że jego wilgotność nie jest większa niż 18%. To jednak nie wszystko, bo drewno trzeba impregnować. Jeśli się tego nie zrobi na czas to niestety, ale w pewnym momencie zacznie gnić. Nie od razu tylko po latach, ale my przecież chcemy żeby dom wytrzymał nawet kilkadziesiąt lat. Dom z bala gerardroofs o średnicy 10 czy 15 cm nie jest drogi, ale jest równie trwały. Warto skontaktować się z firmą zajmującą się budowaniem takich domów żeby dowiedzieć się ile ma nas to kosztować. Część domu może zrobić firma, czyli stan surowy zamknięty, a wnętrze możemy wykończyć sami. Oszczędzimy dzięki tej metodzie bardzo dużo pieniędzy. Tylko trzeba mieć na to czas i chęci, a z tym bywa bardzo różnie. Jeśli zlecimy cała pracę firmie budowalnej gerardroofs to otrzymamy ciepły dom, który będzie ozdobą okolicy. Taki dom z blachy dachowe widać z daleka, dlatego jeśli chcemy się wyróżniać to warto coś takiego sobie postawić. W drewnianym domu człowiek czuje się o wiele lepiej, bardziej naturalnie. Budownictwo drewniane ma wiele zalet i szybko je dostrzeżemy, jeśli się na coś podobnego zdecydujemy.